کبوتر آستارا / لوندویل

astara / lavandevil pigeon

سوال وجواب 3 کبوترپرانی

با نام خدا

با سلام خدمت دوستان

در این قسمت یکی از دوستان سوالی در مورد اینکه چرا بعضی از کبوتران من در پست قبلی که نوشته ام و عکسهایی از کبکی ها است هنوز شاهپر دارند ؟و اینکه چرا قفسهایم مبتی است؟

با سلام دوباره خدمت دوست خوبم اقا فریدون و از اینکه به وبلاگ بنده نظر لطف دارید ممنونم و خال قرمزها قابل شما رو نداره.

در جواب:اون کبوترانی که در عکس میبینید شاهپر دارند یا پرانده نمیشوند و انهایی که پرانده میشوند  یک هفته دیگر کبک خواهند شد چون اینها که دیر کبک میشوند دارای ساعت بسیار بالا میباشند و در سالهای قبل امار بالای10 ساعت دارند و چندان فشاری لازم ندارند با 5 تا 6 جلسه تمرین ساعت خود را بدست میاورند برای همین از کبک های دیگر جدا نگه داری میشوند کبک های دیگر بنده نیز در قسمت دیگر منزل و در گنجه ای جداگانه میباشد که اکثرا جوجه های امسال و سال قبل میباشند و امار کامل انها را ندارم و تعدادی هم که شاهپر دارند پرانده نشده و کبوتران مایعه(مایع کفتر ) میباشد که به علت هوای افتابی بیرون اورده شده اند و در عکس دیده میشوند.

و اما در مورد قفسه این جور قفسه ها در مناطق ما بیشتر استفاده میشود چون در این فصل بادهای شدیدی شروع به وزش میکنند و کبوتران را اذیت میکنند ارتفاع قفسه ها کوتاه میباشد تا به کبوتر باد نخورد و پلاستیک های روی قفسه شبها جلوی قفسه ها کشیده میشود به همین دلیل بصورت مبتدی دیده میشود و توری جداگانه میباشد که در پستهای بعدی عکسهایی از کبکهای دیگرم و توری برای دوستان برای بازدید میگذارم.این قفسه ها مخصوص نرها وماده هایی است که از انها فقط جوجه کشی میشود و از هم جدا نگه داشته میشوند.

و در مورد خال قرمزها این تبار فوق العاده باهوش هستند هوش این کبوتران زبان زد همه است و ساعتی معادل 7:30 تا 9 را دارند  که برای من بسیار خوب هستند و این کبوترانم را بسیار دوست دارم که پدر و مادر این خال قرمزها را از پسر خاله ام اقای مهران قره خانی گرفته ام.امسال به احتمال زیاد از این نژاد 20 عدد را اماده کنم  و بپرانم.

و فرموده بودن که چرا از تبارهای مختلف نگهداری میکنم بنده اعتقادی ندارم که فقط چند نژاد خاص نگداری کنم هر نژادی که واقعا پرشی باشه و خوش سو  باید از ان نژاد  نگهداری کرد تا هم نسل نشوند و تعدد نسل به وجود نیاد در ضمن هر کبوتری که خوب باشه ارزش دونه دادن رو داره.

با تشکر از دوستان و اقا فریدون

 

 

نویسنده : راسیم : ۸:٢٧ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٢٥ فروردین ۱۳٩٠
Comments نظرات () لینک دائم

چند تا عکس از کبکی های امسال

اینهم چندتا عکس از کبکی های امسال که برای تیر ماه دارن اماده میشن البته همه کبکی ها نیستن و تعداد بیشتر این کبکی ها در قفسه در جلوی منزلمان نگهداری میشود چون جلوی منزلمان بیشتر افتاب گیر است ولی کوچک است و همه کبکی ها را نمی توان به انجا برد.کم کم باید خودمان را برای تیر ماه اماده کنیم تا کبوتران هم بفهمند که یکسال خوردن وخوابیدن فقط نیست و <روازی هم در کار است.

لطفا نظر واقعی خود را بگویید با تشکر.

 

 

 

نویسنده : راسیم : ٥:٢۸ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٢٥ فروردین ۱۳٩٠
Comments نظرات () لینک دائم

ادرس ایمیل جدیدم

با سلام به دوستان و بازدید کنندگان عزیز و محترم به علت مشکلاتی که برای ادرس ایمیل قبلیم  پیش اومده یه ادرس جدید برای دوستان میذارم اگه تمایل داشتید به این ادرس پیام بدین .
ras_1421@yahoo.com

نویسنده : راسیم : ۱٢:٠۳ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٢٢ فروردین ۱۳٩٠
Comments نظرات () لینک دائم